Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Tarki

Agogo Agogo
Producent: Corvus
Cena:

39,80 zł

szt.
zobacz więcej
Cabasa Corvus Cabasa Corvus
Producent: Corvus
Cena:

73,90 zł

szt.
zobacz więcej
Guiro Guiro
Producent: Corvus
Cena:

32,40 zł

szt.
zobacz więcej
Tarka drewniana z pałką Corvus Tarka drewniana z pałką Corvus
Producent: Corvus
Cena:

24,00 zł

zobacz więcej
GOLDON 30300 Zestaw rytmiczny 31 elementów GOLDON 30300 Zestaw rytmiczny 31 elementów
Producent: Goldon
Cena:

650,00 zł

zobacz więcej
GOLDON 33240 Maxi guiro, 34 cm GOLDON 33240 Maxi guiro, 34 cm
Producent: Goldon
Cena:

76,70 zł

szt.
zobacz więcej

W grupie instrumentów perkusyjnych możemy znaleźć wiele różnych instrumentów. Różnią się one między sobą brzmieniem, materiałem z którego są wykonane, oraz sposobem gry. Na jednych gramy uderzając w nie dłonią, bądź pałką, inne natomiast należy np.: potrząsnąć lub potrzeć. Jeżeli poszukujemy ciekawej perkusyjnej alternatywy, za którą nie chcemy dużo zapłacić, wówczas warto wybrać instrumenty znane jako tarki. Jest to odmiana popularnego instrumentu latynoamerykańskiego Guiro.

Tarka instrument jest bardzo prostej budowy instrumentem, a gra na niej nie należy do skomplikowanych czynności i polega w głównej mierze na pocieraniu patyczkiem o chropowatą powierzchnię instrumentu. Dla dziecka taka tarka będzie spełniać podwójną rolę jako: tarka instrument perkusyjny oraz jako zabawka edukacyjno-poznawcza. Za nieduże pieniądze możemy naszym pociechom sprawić naprawdę wiele radości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl