Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Klawesy

GOLDON 33000 Klawesy 150 x 15mm GOLDON 33000 Klawesy 150 x 15mm
Producent: Goldon
Cena:

11,20 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 33010 Klawesy 200 x 18mm GOLDON 33010 Klawesy 200 x 18mm
Producent: Goldon
Cena:

14,30 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 33020 Klawesy 200 x 20mm GOLDON 33020 Klawesy 200 x 20mm
Producent: Goldon
Cena:

16,70 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 33030 Klawesy 200 x 25mm GOLDON 33030 Klawesy 200 x 25mm
Producent: Goldon
Cena:

18,90 zł

szt.
zobacz więcej
Klawesy 18cm Klawesy 18cm
Producent: Corvus
Cena:

25,30 zł

szt.
zobacz więcej
Klawesy drewniane GOKI (UC518) Klawesy drewniane GOKI (UC518)
Producent: Goki
Cena:

17,90 zł

szt.
zobacz więcej
Klawesy drewniane Susibelle para GOKI (61903) Klawesy drewniane Susibelle para GOKI (61903)
Producent: Goki
Cena:

13,80 zł

zobacz więcej
GOLDON 30300 Zestaw rytmiczny w torbie GOLDON 30300 Zestaw rytmiczny w torbie
Producent: Goldon
Cena:

682,40 zł

zobacz więcej

Klawesy, to bardzo prosty instrument składający się z dwóch drewnianych kołeczków, które uderzane o siebie tworzą bardzo charakterystyczny dźwięk. Instrument ten jest niedrogi, a gra na nim nie sprawia problemów, dlatego nawet najmłodsze dzieci mogą mieć wspaniałą zabawę. Może to być doskonały wstęp do poznawania instrumentów perkusyjnych, do których zaliczamy wiele mniejszych i większych instrumentów z różnych regionów świata. Bardzo dużą zaletą tego instrumentu jest to, że można go wykorzystać niemal w każdym gatunku muzycznym.  Klawesy dla dzieci możemy już kupić dosłownie za kilkanaście złotych, a to dlatego, że instrumenty perkusyjne tego rodzaju mają zazwyczaj bardzo prosta budowę.

Do tych najpopularniejszych i najczęściej spotykanych należą klawesy drewniane. Na charakterystykę brzmienia wpływ ma wiele elementów, ale do takich podstawowych zaliczymy m.in. wielkość kołeczków, ich obróbka oraz gatunek drewna z jakiego zostały wykonane. I właśnie dla tego, że klawesy są wykonane z naturalnego materiału mogą one być doskonałym wyborem na upominek dla dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl