Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Talerze

Samodzielne talerze perkusyjne, to instrument muzyczny bez którego żadna orkiestra dęta nie mogła by się obyć. Talerze w orkiestrze mają za zadanie przede wszystkim utrzymanie równego pulsu przy jednoczesnym akcentowaniu mocnych części taktu. Trudno również też  wyobrazić sobie brzmienie jakiegokolwiek zespołu rozrywkowego z perkusją, która niemiałby talerzy. Talerze perkusyjne inaczej nazywane są też czynelami, które są integralną i nierozłączną częścią całości zestawu perkusyjnego. Również wśród najmłodszych instrumenty te cieszą się bardzo dużą popularnością. Bez wątpienia należą nie tylko do najgłośniejszych, ale i do najbardziej efektownych instrumentów.

Talerze perkusyjne dla dzieci są zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Przy talerzach mamy specjalne uchwyty, które służą do trzymania ich. Na talerzach gramy uderzając jeden talerz o drugi w określonym rytmie i tempie. Podczas gry wykorzystuje się różne techniki uderzeń. Jak np.: chcemy uzyskać długie pełne brzmienie, to powinniśmy w taki sposób zagrać talerzami, by odbiły się od siebie. Jeżeli natomiast je zdusimy, to uzyskamy krótki, głuchy dźwięk.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl