Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Terkotki

Terkotka Corvus Terkotka Corvus
Producent: Corvus
Cena:

22,90 zł

szt.
zobacz więcej
Terkotka podwójna GOKI (61891) Terkotka podwójna GOKI (61891)
Producent: Goki
Cena:

15,90 zł

szt.
zobacz więcej
Terkotka pojedyncza GOKI (61893) Terkotka pojedyncza GOKI (61893)
Producent: Goki
Cena:

12,80 zł

szt.
zobacz więcej

Dzieci bardzo często nudzą się swoimi zabawkami, przez co rodzice głowią się nad tym jaka zabawka będzie dla nich odpowiednia. Czasem zabawki w ogóle nie są potrzebne aby dziecko dobrze się bawiło. Do zabawy potrzebny jest dobry pomysł i kreatywność rodziców, ponieważ w ten sposób nasza pociecha będzie miała zajęcie na cały dzień, więc o nudzie nie będzie mowy.

Bardzo dobrym pomysłem są tradycyjne zabawki drewniane, które są doskonałą alternatywą dla tych wszystkich nowinek XXI wieku. Warto pomyśleć o jakimś tradycyjnym instrumencie muzycznym. Takim dobrym wyborem może być terkotka drewniana. Jest to instrument perkusyjny, podobny do kołatka instrument, którym należy kręcić w celu uzyskania dźwięku. Terkotka jest instrumentem bardzo łatwym w użyciu, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemów z jej używaniem. Dodatkową zaletą terkotki jest jej niska cena i charakterystyczne brzmienie. Używając tego instrumentu, nasza pociecha będzie miała zapewnioną dobrą zabawę, a dodatkowo będzie polepszać sobie koordynację ruchową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl