Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Inne

Na naszym rynku muzycznym możemy znaleźć niezliczoną ilość instrumentów muzycznych, a z roku na rok jest ich jeszcze więcej. Rynek instrumentów muzycznych dzieli się jednak na te, których używają dorośli, oraz na instrumenty dla dzieci, których również jest coraz więcej. Producenci prześcigają się w pomysłach, które mają za zadanie pomóc trafić do klienta. Bum bum rurki są przykładem takiego pomysłowego instrumentu. W zestawie znajdziemy różną ilość kolorowych rurek posiadających różne tonacje. Aby wydać dźwięk, należy uderzyć rurką o coś lub stuknąć rurką o rurkę, więc sposób gry jest bardzo łatwy. Aby dodatkowo ułatwić sobie rozeznanie w dźwiękach, warto zaopatrzyć się w specjalne naklejki na Bum bum rurki, dzięki których nasza pociecha szybko nauczy się rozpoznawać poszczególne dźwięki. Takie akcesoria są bardzo pomocne, ponieważ dzięki nim nauka upływa znacznie przyjemniej i jest bardziej owocna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl