Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Ksylofony

Nikogo nie trzeba przekonywać, że muzyka jest piękna. Uwielbiamy jej słuchać i przebywać w jej otoczeniu, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym jakie aspekty wpływają na jej piękno?
Są różne gatunki muzyczne, w których gustują różne osoby, ale każdy z nas zwraca uwagę na brzmienie, a to pochodzi z instrumentów. Właśnie dlatego warto przykładać dużą uwagę do tego jak brzmią instrumenty które wybieramy. Czasem przed kupnem wybranego instrumentu dobrze jest zastanowić się nad jakąś alternatywą dla niego, ponieważ zawsze może znaleźć się instrument, który będzie nam bardziej odpowiadał niż ten, który miał być naszym pierwszym wyborem. Jako przykład może posłużyć drewniany ksylofon, na którym gra się zupełnie tak samo jak na cymbałkach. Ksylofon posiada jednak znacznie cieplejsze brzmienie, a w dodatku nie jest tak głośny, dzięki czemu jest także doskonałym wyborem na instrument dla dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl