Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Harmonijki

Harmonijka ustna to bez wątpienia jedne z najmniejszych instrumentów muzycznych. I to właśnie dzięki niewielkiemu rozmiarowi zawdzięcza swoją ogromną popularność, choć walory brzmieniowe również ma bardzo duże. Harmonijka ustna jest instrumentem dętym dmuchanym a jej brzmienie podobne jest do brzmienia akordeonu. Znajduje ona ogromne zastosowanie w wielu gatunkach muzycznych m.in. w bluesie, country, rocku czy muzyce ludowej. Cieszy się ona równie bardzo dużym zainteresowaniem wśród muzyków grających na innych instrumentach zwłaszcza wśród gitarzystów. Jednym z takich najbardziej znanych gitarzystów, którzy wykorzystywali harmonijkę ustną w swojej twórczości artystycznej jest Jimi Hendrix.

Oczywiście występują różne odmiany harmonijek ustnych, a taki najpopularniejszy podział to: harmonijki  chromatyczne i diatoniczne.  Harmonijka chromatyczna ma również określenie harmonijka ustna dwurzędowa i na niej będziemy mogli grać półtonami. Jednak na początek zdecydowanie zalecam rozpoczęcie nauki od harmonijki diatonicznej. Np.: harmonijka ustna C-dur będzie bardzo dobra do rozpoczęcia przygody muzycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl