Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Trójkąty

Trójkąt duży 16cm GOKI (61981) Trójkąt duży 16cm GOKI (61981)
Producent: Goki
Cena:

23,10 zł

szt.
zobacz więcej
Trójkąt mały 10cm Corvus Trójkąt mały 10cm Corvus
Producent: Corvus
Cena:

23,10 zł

zobacz więcej
Trójkąt mały 10cm GOKI (UC004) Trójkąt mały 10cm GOKI (UC004)
Producent: Goki
Cena:

18,80 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 30300 Zestaw rytmiczny w torbie GOLDON 30300 Zestaw rytmiczny w torbie
Producent: Goldon
Cena:

682,40 zł

zobacz więcej

Trójkąt muzyczny to jeden z wielu instrumentów muzycznych należących do grupy perkusyjnych. Wykonany jest z metalowego pręta wygiętego w kształt trójkąta, na którym gra się uderzając metalową pałeczką. Instrument ten wchodzi między innymi w skład sekcji instrumentów perkusyjnych orkiestry symfonicznej. Instrumenty perkusyjne jako całość stanowią największą grupę muzyczną i spotkamy je niemal w każdym gatunku i stylu muzycznym. Trójkąt muzyczny należy do tych mniejszych perkusjonaliów i bardzo często  wykorzystywany jest w muzyce klasyczne ale nie tylko, bo możemy go również spotkać w muzyce rozrywkowej czy ludowej.

Zatem trójkąt muzyczny dla dzieci może być takim doskonałym wstępem i zarazem wprowadzeniem dziecka w świat muzyki. Może on stanowić doskonale uzupełnienie większego składu muzycznego. Z takiego technicznego punktu widzenia gra na trójkącie nie należy do trudnych za to potrafi  sprawić dzieciom wiele radości. Dzięki charakterystycznemu brzmieniu możemy na nim tworzyć bardzo ciekawe i efektowne rytmy. Doskonale też współbrzmi z innymi instrumentami perkusyjnymi takimi jak np.: marakasy czy klawesy z którymi doskonale się uzupełnia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl