Opcje przeglądania
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Dzieci charakteryzują się dużą ciekawością, przez co interesują się wieloma rzeczami. Nie oznacza to jednak, że łatwo im znaleźć zainteresowanie, którym zajmowałyby się długo. Właśnie dlatego warto pomóc dziecku w znalezieniu jakiegoś hobby. Warto spróbować zainteresować dziecko muzyką, a konkretnie graniem na instrumencie. Jednym z najpopularniejszych instrumentów dla dzieci są Bum bum rurki, które przyciągnęły uwagę dzięki temu, że łatwo się na nich gra, a ich brzmienie jest przyjemne. Niezależnie od łatwości grania na danym instrumencie, warto zaopatrzyć się w odpowiednie podręczniki, które pomogą dziecku w nauce wielu znanych melodii.
Dobrym wyborem jest podręcznik „Piosenki i zabawy edukacyjne na Bum Bum Rurki” w którym znajdziemy wiele piosenek które możemy zagrać na tym instrumencie, oraz liczne zabawy, bo w końcu nauka przebiega najlepiej jeśli jest połączona z zabawą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl