Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Tamburyna

Tamburyno, to ze wszystkich perkusyjnych instrumentów jeden z najbardziej znany instrumentów z tej grupy. Już w przedszkolu na zajęciach rytmiki dzieci mają z nim swój pierwszy kontakt. Tamburyno dla dzieci podobnie zresztą jak te przeznaczone dla dorosłych zbudowany jest z obręczy drewnianej lub plastikowej, w której to zamontowane są metalowe podwójne talerzyki, które uderzając o siebie podczas grania nadają charakterystyczne brzmienie temu instrumentowi. Dokonując wyboru tamburyna dla dziecka ważne jest, by dopasować odpowiedni rozmiar.  Dla tych najmłodszych dzieci najlepiej zakupić tamburyno małe i lekkie. Taki tamburynek będzie najwygodniejszy dla małego dziecka, które dopiero rozpoczyna swoją muzyczną przygodę.

Tamburyna i bębenki, należą do najczęściej zakupywanych przez placówki oświatowe instrumentów muzycznych. Koszt takich amatorskich instrumentów kształtuje się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, tak więc za stosunkowo nieduże pieniądze możemy nabyć instrument edukacyjny, który pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl