Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Kastaniety

Kastaniety drewniane Corvus Kastaniety drewniane Corvus
Producent: Corvus
Cena:

20,20 zł

szt.
zobacz więcej
Kastaniety na rączce Corvus Kastaniety na rączce Corvus
Producent: Corvus
Cena:

32,70 zł

szt.
zobacz więcej
Kastaniety zwierzątka GOKI (61983) Kastaniety zwierzątka GOKI (61983)
Producent: Goki
Cena:

10,30 zł

szt.
zobacz więcej

Instrumenty muzyczne dzielą się na różne grupy, które różnią się między sobą wieloma aspektami. Która z tych grup jest najliczniejsza? Trudno ocenić, ponieważ nowe instrumenty nadal są projektowane. Nie ulega jednak wątpliwości, że bardzo dużą ilością cieszą się instrumenty perkusyjne. Instrumenty perkusyjne to nie tylko całe zestawy złożone z bębnów i talerzy, ale także mniejsze, których jest bardzo dużo. Te mniejsze instrumenty sprawdzają się bardzo dobrze jako instrument dla dziecka, ponieważ są one tanie, bardzo łatwe w użytkowaniu, a dodatkowo sprawiają dzieciom dużo radości i rozwijają ich poczucie rytmu. Bardzo ciekawym wyborem są kastaniety. Mają one wiele zalet, takich jak niska cena czy niewielkie gabaryty, ale dodatkowym niezwykle ważnym aspektem jest ich brzmienie, które jest naturalne i przyjemne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl