Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Janczary / dzwoneczki

Dzwonki małe na rączce Corvus Dzwonki małe na rączce Corvus
Producent: Corvus
Cena:

22,90 zł

szt.
zobacz więcej
Dzwonki na rączce Corvus Dzwonki na rączce Corvus
Producent: Corvus
Cena:

38,10 zł

szt.
zobacz więcej
Janczary na rączce Corvus Janczary na rączce Corvus
Producent: Corvus
Cena:

38,10 zł

szt.
zobacz więcej
Kolorowe janczary z 13 dzwonkami GOKI (61913) Kolorowe janczary z 13 dzwonkami GOKI (61913)
Producent: Goki
Cena:

25,90 zł

zobacz więcej
Stick bell Stick bell
Producent: Corvus
Cena:

18,50 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 30300 Zestaw rytmiczny w torbie GOLDON 30300 Zestaw rytmiczny w torbie
Producent: Goldon
Cena:

682,40 zł

zobacz więcej

Janczary dzwonki to bardzo ciekawy instrument muzyczny należący do grupy instrumentów perkusyjnych składający się najczęściej z kilku lub kilkunastu połączonych ze sobą dzwonków. Janczary stanowiły nieodzowny element kultury między innymi na Podhalu, gdzie zdobiły powozy oraz sanie spacerowe. W muzyce natomiast mogą one stanowić doskonałe uzupełnienie muzyczne większego instrumentarium muzycznego.

Janczary dla dzieci możemy spotkać w różnej formie między innymi przypięte do taśmy z uchwytem do trzymania, na taśmie owijanej na rączce dziecka lub przyczepione do chwytaka. Charakterystyczne brzmienie zestawu dzwonków może stanowić doskonałą zabawę dla najmłodszych. Janczary dźwięk swój zawdzięczają przede wszystkim materiałowi z jakiego zostały zbudowane. Najczęściej wykorzystuje się różne stopy metali i w zależności od jakości danego materiału, takie uzyskamy brzmienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl