Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Inne

Drewniany gwizdek kaczka Corvus Drewniany gwizdek kaczka Corvus
Producent: Corvus
Cena:

21,10 zł

szt.
zobacz więcej
Flet nosowy Flet nosowy
Producent: Corvus
Cena:

35,70 zł

szt.
zobacz więcej
Glissando plastikowe Corvus Glissando plastikowe Corvus
Producent: Corvus
Cena:

32,10 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 40109 Kazoo GOLDON 40109 Kazoo
Producent: Goldon
Cena:

6,60 zł

szt.
zobacz więcej
Muzyczna układanka GOKI (57520) Muzyczna układanka GOKI (57520)
Producent: Goki
Cena:

77,10 zł

szt.
zobacz więcej
Muzyczne Łyżki Trophy Muzyczne Łyżki Trophy
Cena:

39,00 zł

zobacz więcej
Pajacyk Bellino z 9 dzwonkami GOKI (UC070) Pajacyk Bellino z 9 dzwonkami GOKI (UC070)
Producent: Goki
Cena:

27,70 zł

zobacz więcej

Instrumenty muzyczne dzielą się na szereg różnych rodzajów i do jednych z nich należą przeszkadzajki muzyczne. Możemy wyodrębnić dwa podstawowe rodzaje przeszkadzajek: te o określonej wysokości dźwięku i te o nieokreślonej wysokości dźwięku. Do przeszkadzajek należą przede wszystkim instrumenty perkusyjne, które odpowiadają za urozmaicenie rytmu muzycznego. Instrumenty przeszkadzajki są zazwyczaj prostej budowy i zaliczymy do nich między innymi takie instrumenty jak: shakery czy kastaniety. Ciekawym i niecodziennym instrumentem o nieokreślonej wysokości dźwięku jest kokoriko. Gra na nim polega na poruszaniu końcami instrumentu, dzięki czemu uzyskamy bardzo charakterystyczny dźwięk powstały poprzez stukanie o siebie drewnianych płytek. Jeżeli natomiast szukamy instrumentu do tworzenia melodii, wówczas warto zastanowić się nad wyborem okrągłego ksylofonu. Różni się on od standardowego ksylofonu sposobem umocowania sztabek drewnianych. Brzmienie tego instrumentu jest ciepłe i przyjemne dla ucha.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl