Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Dotacja na instrumenty muzyczne w przedszkolu

Dotacja na instrumenty muzyczne w przedszkolu

Lekcje muzyki odbywają się w wielu przedszkolach w całej Polsce, a aby były możliwe, konieczne jest odpowiednie wyposażenie, czyli w tym przypadku instrumenty muzyczne. Przedszkola bardzo często mają mocno ograniczony budżet z powodu licznych wydatków, dlatego zakup odpowiedniej liczby instrumentów muzycznych nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać.

Istnieją jednak sposoby na to, aby uzyskać dofinansowanie na potrzebny sprzęt. Część z nich polega na dotacjach ze strony osób prywatnych, a pozostałe opierają się o programy rządowe, z których skorzystać może wiele placówek.

Dotacja na wyposażenie pracowni muzycznej

Dotacja na wyposażenie pracowni muzycznej

Założenie własnej pracowni muzycznej, w której można prowadzić sesje nagraniowe to dla wielu osób kwestia, która pozostaje w strefie marzeń. Nie ma co ukrywać, że takie przedsięwzięcie jest bardzo kosztowne. Trzeba bowiem posiadać odpowiednio dużą salę, którą nierzadko trzeba wyposażyć w panele akustyczne. To jednak dopiero początek, bo pracownia muzyczna nie może się obejść bez sprzętu, takiego jak miksery, rejestratory, klawiatury sterujące, oprogramowanie i wiele innych.

Keyboard - pierwszy instrument

Jeżeli nie chcemy na samym początku inwestować zbyt dużych funduszy w instrument, to keyboard edukacyjny jest najlepszą opcją. Wybierając instrument z tej grupy warto dość uważnie przysłuchać się jakości brzmiących próbek oraz zapoznać się z możliwościami jakie dany model oferuje. Obecnie wielu producentów już nawet w tych budżetowych keyboardach montuje funkcje, które kiedyś dostępne były tylko w aranżerach z wyższej półki. 

Gwiezdne zabawy z Bum Bum Rurkami®

Każdy kto weźmie do ręki Bum Bum Rurki od razu zauważy, że każda z nich ma naklejkę z literą oznaczającą dźwięk oraz jej nazwą solmizacyjną. Na dodatek bez większych trudności możemy zagrać melodię ze śpiewnika Znane Piosenki, bo tam każda nuta ma konkretny kolor.

Pytanie co dalej? Czy jesteśmy skazani tylko na granie melodii? A jak ktoś nie radzi sobie z równym graniem to powinien zrezygnować z zabawy Bum Bum Rurkami czy nie?

Grzechotki

Cabasa Corvus Cabasa Corvus
Producent: Corvus
Cena:

73,90 zł

szt.
zobacz więcej
Corvus Rattlesnake Shaker puszka Corvus Rattlesnake Shaker puszka
Producent: Corvus
Cena:

10,80 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 33749 Marakas Chicken Shake GOLDON 33749 Marakas Chicken Shake
Producent: Goldon
Cena:

11,50 zł

zobacz więcej
Jajko grzechotka shaker plastikowy Jajko grzechotka shaker plastikowy
Producent: Goldon
Cena:

6,00 zł

zobacz więcej
Marakasy drewniane 20 cm GOKI (61922) Marakasy drewniane 20 cm GOKI (61922)
Producent: Goki
Cena:

44,00 zł

zobacz więcej
Marakasy wiklinowe Corvus Marakasy wiklinowe Corvus
Producent: Corvus
Cena:

51,50 zł

szt.
zobacz więcej
Shaker drewniany 11cm Corvus Shaker drewniany 11cm Corvus
Producent: Corvus
Cena:

20,70 zł

szt.
zobacz więcej
Shaker drewniany banan Shaker drewniany banan
Producent: Corvus
Cena:

28,20 zł

szt.
zobacz więcej
Shaker drewniany gruszka Shaker drewniany gruszka
Producent: Corvus
Cena:

28,20 zł

szt.
zobacz więcej
Shaker drewniany jabłko Shaker drewniany jabłko
Producent: Corvus
Cena:

28,20 zł

szt.
zobacz więcej

Grzechotki dla dzieci należą do tych jednych z pierwszych upominków muzycznych jakie otrzymuje niemowlak zaraz po urodzeniu. Cieszą się one największym zainteresowaniem właśnie dlatego, że wydobywa się z nich dźwięk, który przyciąga uwagę dziecka. Dla najmłodszych są to z reguły grzechotki i gryzaki. Dla trochę starszych dzieci w wieku przedszkolnym możemy natomiast już kupić grzechotki drewniane lub te wykonane z tworzywa sztucznego. Instrument grzechotki to jest cała wielka rodzina instrumentów perkusyjnych takich jak: maraksy, shakery czy kaskaniety. Instrumenty te bardzo często wykorzystywane są nie tylko w muzyce etnicznej, czy ludowej ale równie dużą popularnością cieszą się w muzyce rozrywkowej. Są również nieodzownym uzupełnieniem instrumentalnym w muzyce kubańskiej i latynoamerykańskiej. Odpowiednie dobranie kilku instrumentów perkusyjny z tej grupy i umiejętna gra na nich może utworzyć całą sekcję rytmiczną.

Zestaw grzechotek dla dzieci możemy zakupić w całości lub możemy taki zestaw instrumentów perkusyjnych samodzielnie konfigurować. Instrumenty te bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Przy korzystaniu z nich dziecko uczy się rozróżniać poszczególne dźwięki i odgłosy dzięki czemu ćwiczy sobie pamięć muzyczną. Instrumenty te pomagają w  ukształtowaniu prawidłowego poczucia i wyczucia rytmu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl