Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Flety

Flet nosowy Flet nosowy
Producent: Corvus
Cena:

35,70 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 42050 Flet drewniany GOLDON 42050 Flet drewniany
Producent: Goldon
Cena:

97,00 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 42051 Flet drewniany GOLDON 42051 Flet drewniany
Producent: Goldon
Cena:

97,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wybór odpowiedniego instrumentu dla dziecka nie zawsze jest łatwy. Dokonując takiego wyboru musimy przede wszystkim brać pod uwagę wiek dziecka. Do takich jednych z najprostszych instrumentów pod względem budowy należą flety proste nazywane również jako flet podłużny.  Instrumenty te ze względu na ogólną dostępność oraz dość przystępną cenę wykorzystywane są również w początkowym okresie edukacji w szkołach podstawowych na lekcji muzyki. Rodzaje fletów prostych jakie najczęściej spotykamy to flety plastikowe i flety drewniane. Te wykonane z naturalnego surowca są z reguły trochę droższe od tych plastikowych, ale też najczęściej charakteryzują się lepszą jakością brzmienia. 

Jeżeli chodzi o opis fletu prostego, czyli jego budowę to składa on się z czterech podstawowych elementów takich jak:  ustnik, główka, korpus oraz stopka. Najczęściej główka, korpus oraz stópka stanowią jedną zespoloną część, a ustnik drugą część instrumentu. Obydwie te części w szybki i prosty sposób łączymy ze sobą i możemy rozpocząć już naukę gry. Na flecie gramy delikatnie z wyczuciem dmuchając w ustnik przy jednoczesnym odkrywaniu lub zakrywaniu otworów znajdujących się na korpusie, które odpowiadają za określoną wysokość uzyskanego dźwięku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl