Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Klekotki

Rakatak Corvus Rakatak Corvus
Producent: Corvus
Cena:

25,00 zł

szt.
zobacz więcej

Prowadzenie zajęć w przedszkolu może z pozoru wydawać się banalnie łatwe, ale nic bardziej mylnego. Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci mają spędzić nie tylko miło czas, ale i czegoś się nauczyć. Tak więc skoro ma być miło i pożytecznie, to i zajęcia nie mogą być nudne. Doskonałym sposobem na urozmaicenie zajęć dydaktycznych z dziećmi jest wprowadzenie do nich odpowiednich narzędzi pomocniczych takich jak klekotki instrument. Instrumenty te zaliczamy do szerokiej grupy instrumentów perkusyjnych.

Taka kołatka instrument ma swoje charakterystyczne brzmienie szybkiego stukotu i jest wyjątkowo prosta w użyciu. Podobnie jak kastaniety możemy zaliczyć ją do tzw. przeszkadzajek muzycznych. W większości instrumenty perkusyjne dla dzieci są dość prostej budowy i dlatego też ich cena jest bardzo umiarkowana. Instrumenty muzyczne tego typu spełniają podwójną rolę: po pierwsze dzieci mają doskonałą zabawę, po drugie takie instrumenty pełnią ważną rolę poznawczo - edukacyjną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl