Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Akcesoria muzyczne

GOLDON 36050 Skrobak drewniany GOLDON 36050 Skrobak drewniany
Producent: Goldon
Cena:

5,50 zł

szt.
zobacz więcej

Muzyka jest fantastycznym światem dźwięków, który uwielbiany jest przez każdego. Nie trzeba być muzycznym koneserem aby czerpać radość z muzyki i coraz więcej osób decyduje się na to aby muzykę grać samodzielnie. Cieszy fakt, że wśród tej grupy znajduje się coraz więcej dzieci, ponieważ muzyka nie tylko jest wspaniałą zabawą, ale także rozwija i kształci. Akcesoria muzyczne znajdujące się w naszym sklepie mogą wzbogacić i uzupełnić Państwa instrumentaria. Możecie Państwo m.in. dokupić specjalne oktawatory do Bum Bum Rurek zwiększające możliwości dźwiękowe instrumentu. W ofercie mamy również dedykowany stojak na rurki, dzięki któremu każda z poszczególnych rurek, będzie miała swoje miejsce.

Znajdziecie Państwo również praktyczne gadżety muzyczne takie jak naklejki, którymi można oznakować literowo poszczególne wysokości dźwięków na dzwonkach czy klawiszach pianina. W naszym asortymencie znajdziecie również pokrowce na Bum Bum Rurki czy pałeczki do grania. Akcesoria muzyczne dla dzieci mają za zadanie przede wszystkim wspomóc grę na instrumentach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl