Opcje przeglądania
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Dzwonki

GOLDON 10102 Metalofon 13+3-tonowy GOLDON 10102 Metalofon 13+3-tonowy
Producent: Goldon
Cena:

1 343,00 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 11032 Metalofon 12-tonowy GOLDON 11032 Metalofon 12-tonowy
Producent: Goldon
Cena:

91,20 zł

zobacz więcej
GOLDON 11038 Metalofon 12+3-tonowy GOLDON 11038 Metalofon 12+3-tonowy
Producent: Goldon
Cena:

120,30 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 11172 Metalofon 13+3-tonowy GOLDON 11172 Metalofon 13+3-tonowy
Producent: Goldon
Cena:

570,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dzwonki szkolne, znane również jako cymbałki, są popularnymi instrumentami muzycznymi, które często wykorzystuje się w zajęciach edukacyjnych w szkołach podstawowych. Istnieje podstawowy podział w tej grupie instrumentów na dzwonki chromatyczne i dzwonki diatoniczne.

Dzwonki chromatyczne pozwalają na grę wszystkich dźwięków odpowiadających białym i czarnym klawiszom na pianinie lub keyboardzie, zazwyczaj w zakresie dwóch oktaw. Dzięki temu możemy grać melodie w dowolnej tonacji. Natomiast dzwonki diatoniczne posiadają tylko białe klawisze pianina, co oznacza, że ich skala muzyczna jest zawężona. Na dzwonkach diatonicznych możemy grać melodie tylko w tonacji C-dur, bez dodatkowych podwyższeń ani obniżeń.

Najbardziej znane dzwonki to te, na których gra się, uderzając pałeczką w poszczególne metalowe sztabki. Jednak dzwonki występują w różnych formach, na przykład jako pojedyncze dzwonki z rączką. Aby zagrać melodię na takich dzwonkach, musimy posiadać zestaw różnych dzwonków, z których każdy generuje inny dźwięk. Istnieją również dzwonki diatoniczne naciskane, które wydają dźwięk po naciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Wybór w tej grupie instrumentów jest naprawdę szeroki, co daje możliwość dostosowania instrumentu do indywidualnych preferencji i potrzeb dziecka. Niezależnie od wybranego rodzaju dzwonków, gra na nich zapewnia nie tylko wspaniałą zabawę, ale także rozwija percepcję słuchową dziecka. Dzwonki szkolne umożliwiają dzieciom odkrywanie i eksplorowanie dźwięków, ucząc ich podstaw melodii i rytmu.

Wnioskiem jest, że dzwonki szkolne są atrakcyjnymi i edukacyjnymi instrumentami muzycznymi dla dzieci. Umożliwiają rozwijanie umiejętności muzycznych, poprawę percepcji słuchowej i kreatywną zabawę. Dźwięki, które wydobywają się z dzwonków, mogą być inspirujące i zachęcające do tworzenia melodii i rytmów. Dzwonki szkolne są nie tylko przydatne w szkolnym kontekście, ale także w domowym środowisku, gdzie dzieci mogą cieszyć się muzyką i eksperymentować z dźwiękami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl