Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Trąbki

GOLDON 40109 Kazoo GOLDON 40109 Kazoo
Producent: Goldon
Cena:

6,60 zł

szt.
zobacz więcej

Są instrumenty, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl, jeśli ktoś wymówi nazwę danej grupy instrumentów. Dla klawiszowych będzie to z pewnością pianino, fortepian lub keyboard. Dla instrumentów strunowych szarpanych jest to gitara, a przedstawicielem instrumentów dętych jest najczęściej trąbka.

Trąbka jest niewielkich rozmiarów instrumentem, ale posiadającym wielkie i donośne brzmienie. Chociaż trąbka jest kojarzona przede wszystkim z muzyką jazzową, to instrument ten odnajdzie swoje miejsce w wielu innych gatunkach muzycznych. Mamy też kilka odmian tego instrumentu np.: trąbka sygnałowa, która nie posiada wentyli. Trąbka dla dzieci może być doskonałym wstępem do poznania przez dziecko tej grupy instrumentów. Instrumenty dęte należą do bardzo dużej rodziny i możemy je podzielić na dwie podstawowe grupy: instrumenty dęte blaszane i instrumenty dęte drewniane. O przynależności do danej grupy decyduje rodzaj ustnika. Trąbka zaliczana jest do tej pierwszej grupy instrumentów dętych blaszanych. Oczywiście zabawkowe trąbki dla najmłodszych dzieci są najczęściej wykonane z plastiku, ale mogą one stanowić wspaniały wstęp do świata prawdziwych instrumentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl