Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Chimesy

Chimes 8 tonów Corvus Chimes 8 tonów Corvus
Producent: Corvus
Cena:

115,80 zł

szt.
zobacz więcej
Dzwonek powietrzny Koshi Chimes Aqua Dzwonek powietrzny Koshi Chimes Aqua
Producent: Koshi
Cena:

150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dzwonek powietrzny Koshi Chimes Aria Dzwonek powietrzny Koshi Chimes Aria
Producent: Koshi
Cena:

150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dzwonek powietrzny Koshi Chimes Ignis Dzwonek powietrzny Koshi Chimes Ignis
Producent: Koshi
Cena:

150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dzwonek powietrzny Koshi Chimes Terra Dzwonek powietrzny Koshi Chimes Terra
Producent: Koshi
Cena:

150,00 zł

szt.
zobacz więcej

Dzwonki chimesy, to jedne z najpiękniej brzmiących instrumentów perkusyjnych. Gra na nich nie jest trudna i polega na przeciągnięciu pałeczką lub ręką po swobodnie wiszących metalowych rurkach. Tak wprawione w ruch metalowe rurki wywołują niecodzienny, bajkowy efekt. I właśnie z racji swoich wspaniałych walorów brzmieniowych instrument ten doskonale nadaje się do uzupełniania i wypełniania większego instrumentarium muzycznego. Perkusjonalia te można nabyć jako sam instrument lub w zestawie jako chimesy ze statywem w zależności od potrzeb.

Chimes instrument są zbudowane najczęściej z drewnianego drążka do którego podwieszane są za pomocą sznurków małe metalowe rurki. Ilość rurek może być różna i wahać się od kilku do nawet kilkudziesięciu. Brzmienie uzależnione jest przede wszystkim od tego z jakiego materiału zostały wykonane rurki. Do ich budowy najczęściej wykorzystuje się aluminium, szkło lub mosiądz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl