Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Keyboard - pierwszy instrument

Jeżeli nie chcemy na samym początku inwestować zbyt dużych funduszy w instrument, to keyboard edukacyjny jest najlepszą opcją. Wybierając instrument z tej grupy warto dość uważnie przysłuchać się jakości brzmiących próbek oraz zapoznać się z możliwościami jakie dany model oferuje. Obecnie wielu producentów już nawet w tych budżetowych keyboardach montuje funkcje, które kiedyś dostępne były tylko w aranżerach z wyższej półki. 

Gwiezdne zabawy z Bum Bum Rurkami®

Każdy kto weźmie do ręki Bum Bum Rurki od razu zauważy, że każda z nich ma naklejkę z literą oznaczającą dźwięk oraz jej nazwą solmizacyjną. Na dodatek bez większych trudności możemy zagrać melodię ze śpiewnika Znane Piosenki, bo tam każda nuta ma konkretny kolor.

Pytanie co dalej? Czy jesteśmy skazani tylko na granie melodii? A jak ktoś nie radzi sobie z równym graniem to powinien zrezygnować z zabawy Bum Bum Rurkami czy nie?

Gwizdki / piszczałki

Ćwierkający gliniany ptaszek GOKI (15230) Ćwierkający gliniany ptaszek GOKI (15230)
Producent: Goki
Cena: 5,50 zł
zobacz więcej
Drewniany gwizdek kaczka Corvus Drewniany gwizdek kaczka Corvus
Producent: Corvus
Cena: 22,00 zł
szt.
zobacz więcej
Glissando plastikowe Corvus Glissando plastikowe Corvus
Producent: Corvus
Cena: 35,00 zł
szt.
zobacz więcej
GOLDON 40109 Kazoo GOLDON 40109 Kazoo
Producent: Goldon
Cena: 8,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gwizdek ciuchcia Gwizdek ciuchcia
Producent: Corvus
Cena: 39,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gwizdek samba Gwizdek samba
Producent: Corvus
Cena: 31,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piszczałka mini trąbka GOKI (UC242) Piszczałka mini trąbka GOKI (UC242)
Producent: Goki
Cena: 6,00 zł
zobacz więcej
Piszczałka ptaszek GOKI (61971) Piszczałka ptaszek GOKI (61971)
Producent: Goki
Cena: 9,90 zł
szt.
zobacz więcej

Wszelkiego rodzaju gwizdki i piszczałki należą do grupy tych najczęstszych pierwszych instrumentów muzycznych dla dzieci. Są one bardzo dobrą alternatywę dla tych najpopularniejszych tradycyjnych zabawek takich jak lalki dla dziewcząt czy samochodziki dla chłopców. Ich przewaga nad tymi popularnymi polega na tym, że nie tylko bawią ale i mają funkcję poznawczą, a co za tym idzie edukują. Kiedyś tego rodzaju instrumenty miały swoje konkretne przeznaczenie np.: fujarki piszczałki pasterskie pomagały pasterzom w ich pracy. Dziś tego rodzaju instrumenty przekształciły się w zabawki muzyczne. Mamy więc między innymi gwiżdżące czy ćwierkające ptaszki, koguciki gliniane, które nie tylko bawią dzieci, ale jednocześnie rozwijają u nich wyobraźnię. Zatem zabawki dźwiękowe mają przede wszystkim bardzo duże walory poznawcze. Dziecko dzięki tego rodzaju zabawkom muzyczno-edukacyjnym poznaje różne dźwięki i odgłosy.

Nawet taki najprostszy gwizdek dla dzieci może nam imitować np.: odgłos świergotu ptaków czy przejeżdżającej lokomotywy. Budowa gwizdka jest najczęściej bardzo prosta, a dzięki temu i cena takiej muzycznej zabawki jest niewielka. W muzyce najczęściej gwizdki, piszczałki itp. instrumenty muzyczne wykorzystywane są w muzyce latynoamerykańskiej między innymi w sambie czy rumbie. Również bardzo dużą popularnością cieszą się również piszczałki peruwiańskie m.in. słynna fletnia pana, która jest takim muzycznym symbolem muzyki peruwiańskie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl