Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Gwizdki / piszczałki

Corvus Rattlesnake Grzebień Corvus Rattlesnake Grzebień
Producent: Corvus
Cena:

10,50 zł

szt.
zobacz więcej
Drewniany gwizdek kaczka Corvus Drewniany gwizdek kaczka Corvus
Producent: Corvus
Cena:

23,40 zł

szt.
zobacz więcej
Glissando plastikowe Corvus Glissando plastikowe Corvus
Producent: Corvus
Cena:

35,60 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 40109 Kazoo GOLDON 40109 Kazoo
Producent: Goldon
Cena:

7,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gwizdek ciuchcia Gwizdek ciuchcia
Producent: Corvus
Cena:

41,10 zł

szt.
zobacz więcej
Gwizdek samba Gwizdek samba
Producent: Corvus
Cena:

32,80 zł

szt.
zobacz więcej
Piszczałka mini trąbka GOKI (UC242) Piszczałka mini trąbka GOKI (UC242)
Producent: Goki
Cena:

4,90 zł

zobacz więcej
Piszczałka ptaszek GOKI (61971) Piszczałka ptaszek GOKI (61971)
Producent: Goki
Cena:

11,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piszczałka zwierzątko GOKI (61972) Piszczałka zwierzątko GOKI (61972)
Producent: Goki
Cena:

10,70 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 40010 Gwizdek gołąb GOLDON 40010 Gwizdek gołąb
Producent: Goldon
Cena:

9,60 zł

szt.
zobacz więcej

Wszelkiego rodzaju gwizdki i piszczałki należą do grupy tych najczęstszych pierwszych instrumentów muzycznych dla dzieci. Są one bardzo dobrą alternatywę dla tych najpopularniejszych tradycyjnych zabawek takich jak lalki dla dziewcząt czy samochodziki dla chłopców. Ich przewaga nad tymi popularnymi polega na tym, że nie tylko bawią ale i mają funkcję poznawczą, a co za tym idzie edukują. Kiedyś tego rodzaju instrumenty miały swoje konkretne przeznaczenie np.: fujarki piszczałki pasterskie pomagały pasterzom w ich pracy. Dziś tego rodzaju instrumenty przekształciły się w zabawki muzyczne. Mamy więc między innymi gwiżdżące czy ćwierkające ptaszki, koguciki gliniane, które nie tylko bawią dzieci, ale jednocześnie rozwijają u nich wyobraźnię. Zatem zabawki dźwiękowe mają przede wszystkim bardzo duże walory poznawcze. Dziecko dzięki tego rodzaju zabawkom muzyczno-edukacyjnym poznaje różne dźwięki i odgłosy.

Nawet taki najprostszy gwizdek dla dzieci może nam imitować np.: odgłos świergotu ptaków czy przejeżdżającej lokomotywy. Budowa gwizdka jest najczęściej bardzo prosta, a dzięki temu i cena takiej muzycznej zabawki jest niewielka. W muzyce najczęściej gwizdki, piszczałki itp. instrumenty muzyczne wykorzystywane są w muzyce latynoamerykańskiej między innymi w sambie czy rumbie. Również bardzo dużą popularnością cieszą się również piszczałki peruwiańskie m.in. słynna fletnia pana, która jest takim muzycznym symbolem muzyki peruwiańskie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl