Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Bębenki

Bębenek 22,5cm Bębenek 22,5cm
Producent: Corvus
Cena:

117,90 zł

zobacz więcej
Bębenek baskijski 14,5 cm GOKI (61920) Bębenek baskijski 14,5 cm GOKI (61920)
Producent: Goki
Cena:

29,30 zł

zobacz więcej
Bębenek Damru Bębenek Damru
Producent: Corvus
Cena:

25,60 zł

szt.
zobacz więcej
Bębenek ręczny 20,5cm Corvus Bębenek ręczny 20,5cm Corvus
Producent: Corvus
Cena:

48,50 zł

szt.
zobacz więcej
Bongosy Corvus Bongosy Corvus
Producent: Corvus
Cena:

225,20 zł

szt.
zobacz więcej
Damru kolorowe GOKI (61916) Damru kolorowe GOKI (61916)
Producent: Goki
Cena:

25,80 zł

szt.
zobacz więcej
Drewniany bęben dobosza 22 cm GOKI (61929) Drewniany bęben dobosza 22 cm GOKI (61929)
Producent: Goki
Cena:

110,30 zł

zobacz więcej
Tonblok Tonblok
Producent: Corvus
Cena:

41,10 zł

szt.
zobacz więcej
Werbel blaszany niebieski 28 cm GOKI (14015) Werbel blaszany niebieski 28 cm GOKI (14015)
Producent: Goki
Cena:

195,00 zł

zobacz więcej

Spór pomiędzy muzykami co było pierwsze: rytm czy melodia trwa od dawien dawna. Natomiast jeżeli chodzi o instrumenty muzyczne, to zdecydowana większość świata muzyki obstaje przy tym, że wszystko zaczęło się od tych instrumentów rytmicznych dzisiaj nazywanymi perkusyjnymi. Dziś bębenki dla dzieci należą do najczęściej wybieranych instrumentów muzycznych. Należą one do grupy instrumentów perkusyjnych, które możemy podzielić na wiele rodzajów. Ich popularność wśród najmłodszej grupy odbiorców jest najczęściej podyktowana ich prostą obsługą. Do tych najczęściej wykorzystywanych przez dzieci w wieku przedszkolnym należą: bębenek baskijski, czy popularny tamburyn. Instrumenty te, pomimo prostej konstrukcji bardzo efektownie brzmią, a cena ich w wersji zabawkowej dla najmłodszych jest przystępna dla każdego rodzica. Tego rodzaju instrument może być wspaniałą formą upominku edukacyjnego dla dziecka. Również bardzo dużą popularnością cieszą się bębenki afrykańskie, do których zaliczymy między innymi djembe czy bongosy.

Do tych ulubionych przez chłopców perkusjonaliów zaliczymy: werbel czy bębenek drewniany. Instrumenty perkusyjne nie tylko różnorodnie brzmią w zależności od swoje budowy, ale również, niektóre z nich bardzo ciekawie wyglądają i mogą stanowić ciekawy element wystroju. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl