Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Bębenki

Bębenek Damru Bębenek Damru
Producent: Corvus
Cena:

24,60 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 35420 Bębenek morski 25 cm GOLDON 35420 Bębenek morski 25 cm
Producent: Goldon
Cena:

86,00 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 35425 Bębenek morski 30 cm GOLDON 35425 Bębenek morski 30 cm
Producent: Goldon
Cena:

98,00 zł

zobacz więcej

Wszelkiego rodzaju bębny należą do grupy instrumentów perkusyjnych i bez wątpienia są to pierwsze instrumenty muzyczne z jakimi ludzkość się zetknęła. Również dla najmłodszych wszelkiego rodzaju bębny dla dzieci są doskonałym pomysłem na rozpoczęcie przygody muzycznej. Instrumenty te wykorzystywane są w każdym gatunku muzycznym począwszy od muzyki rozrywkowej a kończąc na etnicznej. Między innymi  muzyka afrykańska w głównej mierze oparta jest na rytmach wykonywanych właśnie na bębnach. Djembe to jeden z najpopularniejszych instrumentów z czarnego lądu, który zdobył bardzo dużą popularność w Europie i Ameryce. Bębny afrykańskie bardzo często wchodzą w skład większego zestawu perkusyjnego i wykorzystywane są m.in. w muzyce latynoamerykańskiej. 

Bębny do grania dla najmłodszych dzieci, które znajdują się w naszej ofercie to m.in. Damru. Jest to bębenek usytuowany na rączce, który po bokach posiada kulki umiejscowione na sznureczkach, które uderzając o membranę wydają charakterystyczny stukot. Możecie Państwo nabyć damru kolorowe lub naturalne z drewna posiadające naturalną membranę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl