Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Dotacja na instrumenty muzyczne w przedszkolu

Dotacja na instrumenty muzyczne w przedszkolu

Lekcje muzyki odbywają się w wielu przedszkolach w całej Polsce, a aby były możliwe, konieczne jest odpowiednie wyposażenie, czyli w tym przypadku instrumenty muzyczne. Przedszkola bardzo często mają mocno ograniczony budżet z powodu licznych wydatków, dlatego zakup odpowiedniej liczby instrumentów muzycznych nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać.

Istnieją jednak sposoby na to, aby uzyskać dofinansowanie na potrzebny sprzęt. Część z nich polega na dotacjach ze strony osób prywatnych, a pozostałe opierają się o programy rządowe, z których skorzystać może wiele placówek.

Dotacja na wyposażenie pracowni muzycznej

Dotacja na wyposażenie pracowni muzycznej

Założenie własnej pracowni muzycznej, w której można prowadzić sesje nagraniowe to dla wielu osób kwestia, która pozostaje w strefie marzeń. Nie ma co ukrywać, że takie przedsięwzięcie jest bardzo kosztowne. Trzeba bowiem posiadać odpowiednio dużą salę, którą nierzadko trzeba wyposażyć w panele akustyczne. To jednak dopiero początek, bo pracownia muzyczna nie może się obejść bez sprzętu, takiego jak miksery, rejestratory, klawiatury sterujące, oprogramowanie i wiele innych.

Keyboard - pierwszy instrument

Jeżeli nie chcemy na samym początku inwestować zbyt dużych funduszy w instrument, to keyboard edukacyjny jest najlepszą opcją. Wybierając instrument z tej grupy warto dość uważnie przysłuchać się jakości brzmiących próbek oraz zapoznać się z możliwościami jakie dany model oferuje. Obecnie wielu producentów już nawet w tych budżetowych keyboardach montuje funkcje, które kiedyś dostępne były tylko w aranżerach z wyższej półki. 

Gwiezdne zabawy z Bum Bum Rurkami®

Każdy kto weźmie do ręki Bum Bum Rurki od razu zauważy, że każda z nich ma naklejkę z literą oznaczającą dźwięk oraz jej nazwą solmizacyjną. Na dodatek bez większych trudności możemy zagrać melodię ze śpiewnika Znane Piosenki, bo tam każda nuta ma konkretny kolor.

Pytanie co dalej? Czy jesteśmy skazani tylko na granie melodii? A jak ktoś nie radzi sobie z równym graniem to powinien zrezygnować z zabawy Bum Bum Rurkami czy nie?

Instrumenty dmuchane

Corvus Rattlesnake Grzebień Corvus Rattlesnake Grzebień
Producent: Corvus
Cena:

9,40 zł

szt.
zobacz więcej
Drewniany gwizdek kaczka Corvus Drewniany gwizdek kaczka Corvus
Producent: Corvus
Cena:

21,10 zł

szt.
zobacz więcej
Flet nosowy Flet nosowy
Producent: Corvus
Cena:

35,70 zł

szt.
zobacz więcej
Glissando plastikowe Corvus Glissando plastikowe Corvus
Producent: Corvus
Cena:

32,10 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 40109 Kazoo GOLDON 40109 Kazoo
Producent: Goldon
Cena:

8,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gwizdek ciuchcia Gwizdek ciuchcia
Producent: Corvus
Cena:

37,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gwizdek samba Gwizdek samba
Producent: Corvus
Cena:

29,50 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Piszczałka mini trąbka GOKI (UC242) Piszczałka mini trąbka GOKI (UC242)
Producent: Goki
Cena:

4,90 zł

zobacz więcej
Piszczałka ptaszek GOKI (61971) Piszczałka ptaszek GOKI (61971)
Producent: Goki
Cena:

10,60 zł

szt.
zobacz więcej
Piszczałka zwierzątko GOKI (61972) Piszczałka zwierzątko GOKI (61972)
Producent: Goki
Cena:

11,30 zł

szt.
zobacz więcej
Instrumenty muzyczne można podzielić na wiele grup. Wśród nich znajdują się instrumenty strunowe szarpane, smyczkowe, klawiszowe, perkusyjne i dęte (dmuchane). Trudno jednoznacznie określić, która z tych grup posiada najwięcej instrumentów odpowiednich dla dzieci.

Wybór zależy w dużej mierze od preferencji brzmieniowych dziecka. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki instrument wybrać, warto przeglądnąć ofertę instrumentów perkusyjnych lub dmuchanych.

W grupie instrumentów dętych, nazywanych również instrumentami dmuchanymi, znajduje się wiele instrumentów, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Dobre opcje to różne rodzaje fletów, w tym flety nosowe.

Wśród pozostałych znajdują się instrumenty dmuchane drewniane, takie jak flety, klarnety czy oboje. Charakteryzują się one ciepłym i melodyjnym brzmieniem.

Kolejną grupę stanowią instrumenty dmuchane blaszane, w tym trąbki, puzony i tuby. Te instrumenty mają potężny dźwięk i są często używane w orkiestrach i zespołach dętych.

Istnieją również instrumenty dmuchane ustne, takie jak harmonijki ustne czy fujarki. Są one kompaktowe i łatwe w nauce, co czyni je popularnym wyborem zarówno dla dzieci, jak i początkujących muzyków. Harmonijki ustne stanowią także doskonałą alternatywę dla fletu. Dostępne w różnych tonacjach i kolorach, są świetnym wyborem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą nauczyć się grać na tym instrumencie.

Bez względu na rodzaj instrumentu dmuchanego, gra na nich rozwija umiejętności oddechowe i koncentrację, jednocześnie dostarczając wiele radości z muzyki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl