Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Instrumenty dmuchane

Corvus Rattlesnake Grzebień Corvus Rattlesnake Grzebień
Producent: Corvus
Cena:

10,50 zł

szt.
zobacz więcej
Drewniany gwizdek kaczka Corvus Drewniany gwizdek kaczka Corvus
Producent: Corvus
Cena:

23,40 zł

szt.
zobacz więcej
Flet nosowy Flet nosowy
Producent: Corvus
Cena:

39,70 zł

szt.
zobacz więcej
Glissando plastikowe Corvus Glissando plastikowe Corvus
Producent: Corvus
Cena:

35,60 zł

szt.
zobacz więcej
GOLDON 40109 Kazoo GOLDON 40109 Kazoo
Producent: Goldon
Cena:

7,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gwizdek ciuchcia Gwizdek ciuchcia
Producent: Corvus
Cena:

41,10 zł

szt.
zobacz więcej
Gwizdek samba Gwizdek samba
Producent: Corvus
Cena:

32,80 zł

szt.
zobacz więcej
Piszczałka mini trąbka GOKI (UC242) Piszczałka mini trąbka GOKI (UC242)
Producent: Goki
Cena:

4,90 zł

zobacz więcej
Piszczałka ptaszek GOKI (61971) Piszczałka ptaszek GOKI (61971)
Producent: Goki
Cena:

11,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piszczałka zwierzątko GOKI (61972) Piszczałka zwierzątko GOKI (61972)
Producent: Goki
Cena:

10,70 zł

szt.
zobacz więcej
Instrumenty muzyczne można podzielić na wiele grup. Wśród nich znajdują się instrumenty strunowe szarpane, smyczkowe, klawiszowe, perkusyjne i dęte (dmuchane). Trudno jednoznacznie określić, która z tych grup posiada najwięcej instrumentów odpowiednich dla dzieci.

Wybór zależy w dużej mierze od preferencji brzmieniowych dziecka. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki instrument wybrać, warto przeglądnąć ofertę instrumentów perkusyjnych lub dmuchanych.

W grupie instrumentów dętych, nazywanych również instrumentami dmuchanymi, znajduje się wiele instrumentów, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Dobre opcje to różne rodzaje fletów, w tym flety nosowe.

Wśród pozostałych znajdują się instrumenty dmuchane drewniane, takie jak flety, klarnety czy oboje. Charakteryzują się one ciepłym i melodyjnym brzmieniem.

Kolejną grupę stanowią instrumenty dmuchane blaszane, w tym trąbki, puzony i tuby. Te instrumenty mają potężny dźwięk i są często używane w orkiestrach i zespołach dętych.

Istnieją również instrumenty dmuchane ustne, takie jak harmonijki ustne czy fujarki. Są one kompaktowe i łatwe w nauce, co czyni je popularnym wyborem zarówno dla dzieci, jak i początkujących muzyków. Harmonijki ustne stanowią także doskonałą alternatywę dla fletu. Dostępne w różnych tonacjach i kolorach, są świetnym wyborem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą nauczyć się grać na tym instrumencie.

Bez względu na rodzaj instrumentu dmuchanego, gra na nich rozwija umiejętności oddechowe i koncentrację, jednocześnie dostarczając wiele radości z muzyki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl