Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Dzieci bardzo często interesują się muzyką, a znaczna cześć z nich wykazuje także chęć grania na instrumencie. Wiele instrumentów nadaje się do nauki gry, jednak nie każdy instrument będzie odpowiedni, ponieważ niektóre z nich są zbyt trudne do gry, inne są zbyt duże dla małego dziecka, a pozostałe mogą być drogie, przez co nie każdy może sobie na nie pozwolić.
Na szczęście na rynku muzycznym jest coraz więcej instrumentów dla dzieci, a jednym z najpopularniejszych są Bum bum rurki. Wybierając pierwszy instrument dla dziecka, warto poszukać także czegoś, co pomoże mu w nauce gry. W przypadku wspomnianych wcześniej wybranych rurek mamy do wyboru  nie tylko podręczniki, ale także nuty, dzięki którym nasza pociecha nauczy się podstaw teorii muzycznej, oraz zacznie grać znane melodie. Szczególnie polecane są „Kolorowe kolędy na Bum bum rurki”, dzięki którym święta staną się bardziej magiczne i upłyną nam w towarzystwie przyjemnych dźwięków powstałym dzięki kolorowym rurkom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl