Producenci
Dotacja na wyposażenie pracowni muzycznej

Dotacja na wyposażenie pracowni muzycznej

Założenie własnej pracowni muzycznej, w której można prowadzić sesje nagraniowe to dla wielu osób kwestia, która pozostaje w strefie marzeń. Nie ma co ukrywać, że takie przedsięwzięcie jest bardzo kosztowne. Trzeba bowiem posiadać odpowiednio dużą salę, którą nierzadko trzeba wyposażyć w panele akustyczne. To jednak dopiero początek, bo pracownia muzyczna nie może się obejść bez sprzętu, takiego jak miksery, rejestratory, klawiatury sterujące, oprogramowanie i wiele innych.

Rzadko kiedy posiadamy wystarczająco dużo środków własnych, aby być w stanie zakupić całe odpowiednie wyposażenie. Z pomocą przychodzą jednak dotacje, o które może się starać wiele osób. Przyznanie dotacji to nie tylko szansa dla młodych talentów, ale również dla lokalnych artystów, którzy od dawna pragnęli posiadać profesjonalne warunki do tworzenia i nagrywania muzyki.

Nowoczesne i dobrze wyposażone pracownie muzyczne umożliwią im eksperymentowanie z dźwiękiem, mieszanie różnych stylów muzycznych i doskonalenie swojej twórczości. Taka inwestycja nie tylko przyczyni się do rozwoju lokalnej sceny muzycznej, ale także zachęci do twórczości i rozwijania zainteresowań muzycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

Jak ubiegać się o dofinansowanie?

Dofinansowanie może pochodzić z różnych źródeł, takich jak:

  • dotacja z urzędu pracy,
  • pożyczka z Banku Gospodarstwa Krajowego,
  • dotacja unijna.

 

Urząd pracy

W przypadku dofinansowania z urzędu pracy ubiegać się mogą wyłącznie osoby bezrobotne, absolwenci KIS i CIS, jak również opiekunowie osób, u których stwierdzono niepełnosprawność.

  • Aby mieć szansę na to, że sprawa zostanie rozpatrzona pozytywnie, nie można odmówić bez przyczyny udziału w stażu lub szkoleniu oferowanych przez urząd pracy.
  • Po przyjęciu na staż lub szkolenie nie można ich przerwać.
  • Nie można być karanym w okresie ostatnich 2 lat z powodu przestępstw związanych z obrotem gospodarczym.
  • Nie można także posiadać własnej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przez dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.

 

Bank Gospodarstwa Krajowego

O dofinansowanie z BGK mogą ubiegać się osoby bezrobotne, absolwenci uczelni do 4 lat od jej ukończenia lub zdobycia tytułu zawodowego, studenci ostatniego roku pierwszego lub drugiego stopnia, a także opiekunowie osób, u których stwierdzono niepełnosprawności.

  • Aby móc złożyć wniosek o dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego należy znaleźć pośrednika finansowego, który działa na terenie, na którym ma postać pracownia muzyczna.
  • Później trzeba złożyć wniosek, którego okres weryfikacji trwa do 14 dni.
  • Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, zakładamy działalność i otrzymujemy dotację.

 

Dotacja unijna

O dotację unijną mogą starać się osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo, imigranci oraz reemigrancji, a także osoby ze stwierdzonymi niepełnosprawnościami.

  • Aby uzyskać dofinansowanie należy znaleźć odpowiedni projekt, za który odpowiada Wojewódzki Urząd pracy.
  • Następnie trzeba złożyć formularz rekrutacyjny.
  • Później konieczne jest przejście rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Jeżeli na tym etapie wszystko przebiegnie po naszej myśli, będzie można wziąć udział w szkoleniu dotyczącym prowadzenia firmy, po ukończeniu którego składa się wniosek oraz biznesplan. Jeżeli zostaną rozpatrzone pozytywnie, będzie można uzyskać dofinansowanie.

Dotacja na wyposażenie pracowni muzycznej jest nie tylko inwestycją w przyszłość kultury, ale również w rozwój społeczny. Muzyka ma moc łączenia ludzi, pobudzania kreatywności i emocji. Dzięki nowym pracowniom muzycznym, społeczność lokalna zyska ośrodek, w którym każdy będzie mógł wyrazić siebie poprzez sztukę dźwięku.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl