Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Nuty / śpiewniki / podręczniki

CD "Kolędy" Arka Noego CD "Kolędy" Arka Noego
Cena:

20,00 zł

szt.
zobacz więcej

Pasja jest czymś, na co poświęcamy wiele czasu i starań. Należy jednak pamiętać, że pasję powinniśmy ciągle rozwijać i dotyczy to zarówno dorosłych pasjonatów, jak i dzieci. W przypadku muzyki można rozwijać się na różne sposoby, ale najważniejszym jest granie i posiłkowanie się wartościowymi materiałami pomocniczymi takimi jak poradniki opracowywane przez wydawnictwa książkowe zarówno te tradycyjne jak i te nowoczesne cyfrowe.

Pamiętajmy jednak, że nie każdy poradnik będzie odpowiedni dla dziecka, ponieważ wiele podręczników jest napisanych zawiłym językiem. Wydawnictwa dla dzieci zawierają natomiast nie tylko wiele cennych porad, teorii oraz ćwiczeń, ale są przede wszystkim napisane łatwym do zrozumienia dla dziecka językiem. Wydawnictwa muzyczne dla dzieci, które są do nabycia w naszym sklepie są bardzo skrupulatnie dopasowane do potrzeb i możliwości dziecka, tak by dziecko w jak najprostszy sposób mogło przysposobić określony materiał poprzez zabawę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl