Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Keyboard - pierwszy instrument

Jeżeli nie chcemy na samym początku inwestować zbyt dużych funduszy w instrument, to keyboard edukacyjny jest najlepszą opcją. Wybierając instrument z tej grupy warto dość uważnie przysłuchać się jakości brzmiących próbek oraz zapoznać się z możliwościami jakie dany model oferuje. Obecnie wielu producentów już nawet w tych budżetowych keyboardach montuje funkcje, które kiedyś dostępne były tylko w aranżerach z wyższej półki. 

Gwiezdne zabawy z Bum Bum Rurkami®

Każdy kto weźmie do ręki Bum Bum Rurki od razu zauważy, że każda z nich ma naklejkę z literą oznaczającą dźwięk oraz jej nazwą solmizacyjną. Na dodatek bez większych trudności możemy zagrać melodię ze śpiewnika Znane Piosenki, bo tam każda nuta ma konkretny kolor.

Pytanie co dalej? Czy jesteśmy skazani tylko na granie melodii? A jak ktoś nie radzi sobie z równym graniem to powinien zrezygnować z zabawy Bum Bum Rurkami czy nie?

Keyboardy, to bez wątpienia najpopularniejsze obok gitary instrumenty muzyczne. Większość osób zainteresowanych muzykowaniem właśnie swoje pierwsze kroki rozpoczyna od keyboardu. I tak jak w większości instrumentów tak i keyboard dla dzieci powinien być odpowiednio dopasowany do wieku i możliwości poznawczych. Tu oczywiście nie tylko ilość oktaw ma znaczenie, ale i funkcje jakimi dany instrument dysponuje. W zależności od producenta i modelu instrumenty te są na różnym poziomie zaawansowania technologicznego. Są modele bardzo proste z ograniczoną ilością funkcji i brzmień, ale są model też bardzo rozbudowane, które stanowią prawdziwe stacje robocze na których można nie tylko grać, ale i aranżować czy komponować.

Standardowo keyboardy posiadają najczęściej cztery, pięć lub sześć oktaw. Wyposażone są w dwa banki: w jednym mamy zbiór brzmień w drugim zbiór stylów, czyli rytmów do grania z aranżem. Keyboard dla początkujących nazywane są najczęściej edukacyjnymi. Średnia cena keyboardów edukacyjnych wacha się w granicach od 500 do 1500 zł. Oczywiście dla tych najmłodszych można zakupić taki dwu oktawowy mini keyboard, którego cena oscyluje w granicach 200 zł. Keyboard do nauki powinien przede wszystkim posiadać dobrą klawiaturę oraz dobre brzmienia, które mają odzwierciedlać brzmienia instrumentów akustycznych. Wśród tych tańszych egzemplarzy keyboardy możemy podzielić jeszcze na te: keyboardy z dynamiczną klawiaturą oraz te, co tej dynamiki nie posiadają. Zdecydowanie zalecam wybór z dynamiczną klawiaturą, która jest czuła na siłę i ekspresywność zagranego dźwięku.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl