Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Kastaniety

Kastaniety drewniane Corvus

Kastaniety drewniane Corvus
Kastaniety drewniane Corvus

Kastaniety drewniane niemieckiego producenta Corvus.

Cena:

21,60 zł

Kastaniety na rączce Corvus

Kastaniety na rączce Corvus
Kastaniety na rączce Corvus

Drewniane kastaniety na rączce niemieckiego producenta Corvus.

Cena:

35,00 zł

szt.

Kastaniety zwierzątka GOKI (61983)

Kastaniety zwierzątka GOKI (61983)
Kastaniety zwierzątka GOKI (61983)

Kastaniety drewniane w atrakcyjnym kształcie zwierzątek.

Cena:

10,30 zł

szt.

Kastaniety pochodzenie – instrumenty te pochodzą z regionu morza śródziemnego a dokładnie dzisiejszej Krety i pierwotnie wykonywano je z muszli. Kastaniety są również nieodzownie elementem kultury hiszpańskiej, gdzie głownie wykorzystywano je przy tańcach flamenco  od którego to tańca wzięła się nazwa kastaniety flamenco. Hiszpańskie tancerki, nie miały jednak rękojeści tylko grając trzymały muszelki między palcami i potrząsały nimi uderzając jedną o drugą.

Kastaniety dla dzieci dostępne w naszym sklepie mogą być doskonałym wstępem do poznania szerokiej grupy instrumentów perkusyjnych. Rytm obok melodii to podstawy element muzyczny, dlatego też instrumenty te nie tylko sprawiają wiele radości, ale przede wszystkim mają pozytywny wpływ na kształtowanie wrażliwości muzycznej u dzieci. Brzmienie instrumentów perkusyjnych stanowi doskonałe uzupełnienie aranżacji utworu muzycznego i nadaję charakterystycznego klimatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl