Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Gry

Gra PC "Przybij Rurkę" na Bum Bum Rurki®

Gra PC "Przybij Rurkę" na Bum Bum Rurki®
Gra PC "Przybij Rurkę" na Bum Bum Rurki®

Gra komputerowa. Ćwicz swój refleks muzyczny przy użyciu Bum Bum Rurek.

Cena:

39,00 zł

szt.

Im więcej wiemy na temat muzyki, tym większą radość czerpiemy z jej słuchania. Sposobów na poszerzenie swojej muzycznej wiedzy jest wiele. Możemy iść do szkoły muzycznej, wynająć korepetytora, uczyć się z internetowych poradników, lub zaopatrzyć się w odpowiednie książki.
Ale w jaki sposób powinny rozpocząć naukę dzieci? Każda z powyższych metod również będzie odpowiednia dla najmłodszych, ale ciekawą alternatywą mogą być gry komputerowe. Gry to nie tylko machani mieczem czy strzelanie z pistoletu. Gry edukacyjne są bardzo pomocne, ponieważ nie nudzą, przynoszą radość, zostawiając jednocześnie dużą dawkę wiedzy. Przykładem gry muzycznej dla dzieci jest „Przybij rurkę”, która bazuje na popularnych bum bum rurkach. Dzięki grze nasza pociecha osłucha się z dźwiękami i tonacjami, a dodatkowo nauczy się grania prostych melodii stworzonych przez takie zespoły jak The Beatles, Abba czy Boney M. Jakby tego było mało, to bazę utworów można poszerzyć poprzez pobranie ich bezpośrednio ze strony producenta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl