Opcje przeglądania
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Gitary klasyczne to najpopularniejsze z gitar, od których najczęściej nowi adepci tej dziedziny sztuki rozpoczynają naukę gry. Również w Państwowych Szkołach Muzycznych edukacja realizowana jest właśnie na gitarze klasycznej. Należy przy tym zaznaczyć, że gitary te doskonale sprawdzają się nie tylko w muzyce klasycznej, ale i również są wykorzystywane w innych gatunkach muzycznych chociażby np.: muzyce ogniskowej. Dokonując wyboru powinniśmy przede wszystkim dopasować odpowiedni rozmiar gitary do osoby uczącej się. Tu decydujący wpływ ma wzrost osoby uczącej się. Złe dopasowanie rozmiaru zwłaszcza w przypadku dzieci może tylko zniechęcić do nauki. Dlatego jest to fundamentalna kwestia przy dokonywaniu wyboru. Przyjmuje się, że gitary klasyczne 4/4 należą do tych największych rozmiarowo i dedykowane są dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych. Mamy też mniejsze - gitary klasyczne 3/4 oraz rozmiar dziecięcy 1/2.

Struny do gitary klasycznej wytwarzane są z nylonu dzięki czemu są one znacznie bardziej przyjemniejsze w dotyku, w przeciwieństwie do strun stalowych montowanych w gitarach akustycznych.  Budżetowe gitary klasyczne dla początkujących nie są drogie i można już kupić dobrze wykonany instrument w cenie ok. 400-500 zł. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl