Opcje przeglądania
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Keyboard - pierwszy instrument

Jeżeli nie chcemy na samym początku inwestować zbyt dużych funduszy w instrument, to keyboard edukacyjny jest najlepszą opcją. Wybierając instrument z tej grupy warto dość uważnie przysłuchać się jakości brzmiących próbek oraz zapoznać się z możliwościami jakie dany model oferuje. Obecnie wielu producentów już nawet w tych budżetowych keyboardach montuje funkcje, które kiedyś dostępne były tylko w aranżerach z wyższej półki. 

Gwiezdne zabawy z Bum Bum Rurkami®

Każdy kto weźmie do ręki Bum Bum Rurki od razu zauważy, że każda z nich ma naklejkę z literą oznaczającą dźwięk oraz jej nazwą solmizacyjną. Na dodatek bez większych trudności możemy zagrać melodię ze śpiewnika Znane Piosenki, bo tam każda nuta ma konkretny kolor.

Pytanie co dalej? Czy jesteśmy skazani tylko na granie melodii? A jak ktoś nie radzi sobie z równym graniem to powinien zrezygnować z zabawy Bum Bum Rurkami czy nie?

Gitary klasyczne to najpopularniejsze z gitar, od których najczęściej nowi adepci tej dziedziny sztuki rozpoczynają naukę gry. Również w Państwowych Szkołach Muzycznych edukacja realizowana jest właśnie na gitarze klasycznej. Należy przy tym zaznaczyć, że gitary te doskonale sprawdzają się nie tylko w muzyce klasycznej, ale i również są wykorzystywane w innych gatunkach muzycznych chociażby np.: muzyce ogniskowej. Dokonując wyboru powinniśmy przede wszystkim dopasować odpowiedni rozmiar gitary do osoby uczącej się. Tu decydujący wpływ ma wzrost osoby uczącej się. Złe dopasowanie rozmiaru zwłaszcza w przypadku dzieci może tylko zniechęcić do nauki. Dlatego jest to fundamentalna kwestia przy dokonywaniu wyboru. Przyjmuje się, że gitary klasyczne 4/4 należą do tych największych rozmiarowo i dedykowane są dla starszej młodzieży oraz osób dorosłych. Mamy też mniejsze - gitary klasyczne 3/4 oraz rozmiar dziecięcy 1/2.

Struny do gitary klasycznej wytwarzane są z nylonu dzięki czemu są one znacznie bardziej przyjemniejsze w dotyku, w przeciwieństwie do strun stalowych montowanych w gitarach akustycznych.  Budżetowe gitary klasyczne dla początkujących nie są drogie i można już kupić dobrze wykonany instrument w cenie ok. 400-500 zł. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl