Opcje przeglądania
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Gitara akustyczna to bardzo popularny instrument muzyczny, który charakteryzuje się czystym, naturalnym i głębokim brzmieniem. Doskonale sprawdza się ona do akompaniamentu w trakcie śpiewania, a także do gry solo.
Gitary akustyczne dla dzieci charakteryzują się wysokim komfortem podczas gry, na który wpływ ma między innymi mniejszy rozmiar instrumentu raz stosunkowo niska akcja strun, przez co łatwo dociska się je do podstrunnicy.

Gitara akustyczna bardzo dobrze sprawdzi się jako pierwszy instrument dla dziecka, ponieważ można grać na niej wiele gatunków muzyki i co ważne – nauka to po prostu doskonała zabawa. Początki nie są co prawda łatwe, ale po krótkim czasie regularnych ćwiczeń można całkiem szybko nauczyć się podstawowych akordów, a to pozwoli zagrać wiele utworów. Instrumenty dostępne w naszym asortymencie cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz czystym, przyjemnym brzmieniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl