Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Keyboard - pierwszy instrument

Jeżeli nie chcemy na samym początku inwestować zbyt dużych funduszy w instrument, to keyboard edukacyjny jest najlepszą opcją. Wybierając instrument z tej grupy warto dość uważnie przysłuchać się jakości brzmiących próbek oraz zapoznać się z możliwościami jakie dany model oferuje. Obecnie wielu producentów już nawet w tych budżetowych keyboardach montuje funkcje, które kiedyś dostępne były tylko w aranżerach z wyższej półki. 

Gwiezdne zabawy z Bum Bum Rurkami®

Każdy kto weźmie do ręki Bum Bum Rurki od razu zauważy, że każda z nich ma naklejkę z literą oznaczającą dźwięk oraz jej nazwą solmizacyjną. Na dodatek bez większych trudności możemy zagrać melodię ze śpiewnika Znane Piosenki, bo tam każda nuta ma konkretny kolor.

Pytanie co dalej? Czy jesteśmy skazani tylko na granie melodii? A jak ktoś nie radzi sobie z równym graniem to powinien zrezygnować z zabawy Bum Bum Rurkami czy nie?

Wybór odpowiedniego instrumentu dla dziecka nie zawsze jest łatwy. Dokonując takiego wyboru musimy przede wszystkim brać pod uwagę wiek dziecka. Do takich jednych z najprostszych instrumentów pod względem budowy należą flety proste nazywane również jako flet podłużny.  Instrumenty te ze względu na ogólną dostępność oraz dość przystępną cenę wykorzystywane są również w początkowym okresie edukacji w szkołach podstawowych na lekcji muzyki. Rodzaje fletów prostych jakie najczęściej spotykamy to flety plastikowe i flety drewniane. Te wykonane z naturalnego surowca są z reguły trochę droższe od tych plastikowych, ale też najczęściej charakteryzują się lepszą jakością brzmienia. 

Jeżeli chodzi o opis fletu prostego, czyli jego budowę to składa on się z czterech podstawowych elementów takich jak:  ustnik, główka, korpus oraz stopka. Najczęściej główka, korpus oraz stópka stanowią jedną zespoloną część, a ustnik drugą część instrumentu. Obydwie te części w szybki i prosty sposób łączymy ze sobą i możemy rozpocząć już naukę gry. Na flecie gramy delikatnie z wyczuciem dmuchając w ustnik przy jednoczesnym odkrywaniu lub zakrywaniu otworów znajdujących się na korpusie, które odpowiadają za określoną wysokość uzyskanego dźwięku.

Flety

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl