Opcje przeglądania
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Keyboard - pierwszy instrument

Jeżeli nie chcemy na samym początku inwestować zbyt dużych funduszy w instrument, to keyboard edukacyjny jest najlepszą opcją. Wybierając instrument z tej grupy warto dość uważnie przysłuchać się jakości brzmiących próbek oraz zapoznać się z możliwościami jakie dany model oferuje. Obecnie wielu producentów już nawet w tych budżetowych keyboardach montuje funkcje, które kiedyś dostępne były tylko w aranżerach z wyższej półki. 

Gwiezdne zabawy z Bum Bum Rurkami®

Każdy kto weźmie do ręki Bum Bum Rurki od razu zauważy, że każda z nich ma naklejkę z literą oznaczającą dźwięk oraz jej nazwą solmizacyjną. Na dodatek bez większych trudności możemy zagrać melodię ze śpiewnika Znane Piosenki, bo tam każda nuta ma konkretny kolor.

Pytanie co dalej? Czy jesteśmy skazani tylko na granie melodii? A jak ktoś nie radzi sobie z równym graniem to powinien zrezygnować z zabawy Bum Bum Rurkami czy nie?

Dzwonki szkolne często nazywane również cymbałkami należą do instrumentów muzycznych, które najczęściej wykorzystywane są w do zajęć edukacyjnych w szkołach podstawowych. Taki podstawowy podział jakiego możemy dokonać w tej grupie instrumentów to: dzwonki chromatyczne, na których mamy do dyspozycji wszystkie dźwięki odpowiadające białym i czarnym klawiszom w pianinie czy keyboardzie np.: w obrębie dwóch oktaw oraz dzwonki diatoniczne, na których poszczególne sztabki odpowiadaj tylko białym klawiszom pianina. Tak więc w przypadku chromatycznych jesteśmy wstanie wygrać każdą melodię w dowolnej tonacji. W przypadku dzwonków diatonicznych mamy tą skalę muzyczną zawężoną i możemy jedynie zagrać melodie w tonacji C-dur bez żadnych dodatkowych podwyższeń czy obniżeń.

Te najbardziej znane dzwonki to oczywiście te, na których gramy uderzając pałeczką w poszczególne metalowe sztabki. Dzwonki występują jednak w wielu w różnych formach i tak np.: mogą być jako pojedyncze dzwonki z rączkom. Wtedy chcą wygrać jakąś melodię powinniśmy zakupić sobie cały zestaw takich dzwonków, gdzie każdy będzie miał swoją określoną wysokość brzmienia. Są też dzwonki diatoniczne naciskane, które zabrzmią w momencie wciśnięcia przycisku.

Wybór w tej grupie instrumentów jest naprawdę szeroki i bez wątpienia tego typu instrument, nie tylko zapewnia dziecku wspaniałą zabawę, ale również rozwija jego percepcję słuchową.

Dzwonki

BUM BUM® Pokrowiec na dzwonki naciskane BUM BUM® Pokrowiec na dzwonki naciskane
Producent: BUM BUM®
Cena: 89,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl