Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Brak towaru na magazynie?

Jeśli produktu, który Cie interesuje, nie ma aktualnie na naszym magazynie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 357 73 31, pod którym udzielimy informacji, kiedy spodziewamy się dostawy i w jaki sposób można złożyć zamówienie.

Artykuły
Porównanie instrumentów – dzwonki i mieszki

Wybierając pierwszy instrument dla dziecka warto kierować się tym, aby gra na nim była łatwa i dawała sporo radości. To ważne, bo jeżeli instrument będzie wymagał wielogodzinnej nauki, nasza pociecha może poczuć się zniechęcona i tym samym będzie istniało spore ryzyko, że sprzęt zostanie rzucony w kąt. Poza prostotą używania ważne jest także to, aby można było grać proste melodie, ponieważ to daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dziecko może chcieć uczyć się dalej.

Istnieje wiele prostych w obsłudze instrumentów muzycznych, które spełniają wymienione wyżej funkcje, a niektóre są do siebie bardzo podobne. Przykładem mogą być dzwonki oraz mieszki. Na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwiema grupami?

Ukulele czy gitara dla dziecka?

 

Gitara jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych instrumentów. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że samo słowo gitara określa kilka rodzajów tego instrumentu, takich jak gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna. Wszystkie różnią się od siebie brzmieniem i konstrukcją i nie każda nadaje się na pierwszy instrument do nauki.

 

Świat muzyki i instrumentów

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, dlatego ważne jest by dziecko już od najmłodszych lat miało z nią kontakt. Dzięki kontaktowi z muzyką w dziecku wykształcają się odpowiednie umiejętności i zdolności takie jak poczucie rytmu, muzykalność jak również wrażliwość na piękno otaczającego go świata. Takim podstawowym zmysłem umożliwiającym nam odbiór poszczególnych dźwięków z otoczenia jest oczywiście nasz słuch. Warto by już od najmłodszych lat był odpowiednio u dziecka kształtowany.

Deszczownice

Wśród całej gamy instrumentów muzycznych znajdują się te popularne i znane jak pianino, czy gitara oraz te mniej znane jak np.: deszczownica. Deszczownica instrument należy do niecodziennych instrumentów muzycznych w kształcie podłużnej tuby. Umieszczone w niej kuleczki stukają o specjalne podkładki, dzięki czemu możemy usłyszeć dźwięk imitujący padający deszcz. Dzięki swojej budowie instrument ten jest bardzo ciekawym narzędziem do tworzenia efektów specjalnych. Jego profesjonalne odpowiedniki wykorzystywane są między innymi podczas koncertów i nagrań studyjnych. Zaklinacz deszczu instrument lub kij deszczowy instrument, bo z takimi określeniami można się spotkać należy do szerokiej grupy instrumentów perkusyjnych i jest ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka.

Deszczownica drewniana 34 cm GOKI, która znajduje się w ofercie sklepu ma przezroczystą osłonę przez którą można obserwować w jaki sposób instrument ten działa. Mamy również do wyboru deszczownice drewniane. Każdy z prezentowanych modeli ma swoje charakterystyczne unikatowe brzmienie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl